rigle2su5lqwtu37p2eu7mtltpmnwx

Dolnolhotský buben

Mikaela

Pravým jménem Michaela Slívová, je ostravská zpěvačka původně z Kozmic u Hlučína. Hudbě se věnuje od útlého věku a to díky otci, který je muzikant, a se kterým začala veřejně vystupovat už jako třináctiletá. Prošla různými uskupeními a hudebními styly od rocku, jazzu, popu až po elektroniku. Spolupracovala s řadou muzikantů napříč styly jako s Andels, Beat Splitterz, Václavem Kramářem, kapelami Black Guard, Lapapoo, Nabooband – která je aktivní dodnes. Často vystupuje jen s kytarovým doprovodem Marka Hoblíka na komorních akcích, nebo je doprovázena dalšími vynikajícími ostravskými muzikanty. Zúčastnila se úspěšné řady televizních soutěží jako Rozjezdy pro hvězdy a SuperStar, ze které ovšem dobrovolně, při postupu do semifinále, odstoupila.

Zásadní byl pro ni rok 2018, kdy se setkala s Payamanem z Coltcha United, kterého oslovila kvůli svému předešlému elektronickému projektu Equa-Lize z dílny Františka Škrly. Payaman jí dohodl spolupráci s Dub Institutem (dnes již The Institute Ova) a následovalo vystoupení na dvou ročnících Beats for Love a vznik samostatného projektu Mikaela, ve kterém si Mikaela skládá texty a vystupuje společně s Coltchou United. Po vydání několika singlů nakonec Mikaela vydala celé album. To nese název „probuZENí“ a vyšlo 9. 12. 2022. Na albu se podílejí producenti z Německa (Soulfyah production), Polska (Krakowski) a
obsahuje i autorské skladby. Převážně reggae písně doplňují písně v latino a drum and bass stylu, jedna píseň je akustická. Albu se dostávají pozitivní recenze hudebních kritiků a je k dispozici na všech streamovacích platformách. V současné době Mikaela pracuje na nových singlech a připravuje natáčení hudebního klipu. V roce 2023 vystupovala na Reggae2Jungle stage na festivalu B4L, zahajovala na hlavní stage festival Štěrkovna Open Music a zahrála si i na největším středoevropském festivalu zaměřeným na raggae Uprisingu v Bratislavě.

 

LINE-UP

kontakty

pořadatel festivalu / festival organizer

Obec Dolní Lhota
Poštovní 250
747 66 Dolní Lhota
IČ: 00535133

info@dolnolhotskybuben.cz

infolinka - vstupenky / tickets helpline

Po – Ne 9-22 hod.
Tel.: +420 461 049 232

produkce / production

Alex Lasak
info@dolnolhotskybuben.cz

Kamila Ehrenbergerová
info@dolnolhotskybuben.cz

DRAMATURGIE, SPONZOŘI / dramaturgy, sponsors

Vladislav Koval
info@dolnolhotskybuben.cz

stánkový prodej / stall sale

info@dolnolhotskybuben.cz