rigle2su5lqwtu37p2eu7mtltpmnwx

Dolnolhotský buben

Jay Delver

Multižánrová brněnská kapela Jay Delver – vítěz soutěže Jazzfruit 2020 – v čele se zpěvákem, klávesistou, saxofonistou a skladatelem Jakubem Urbánkem vydává druhé studiové album Money Will Burn, na kterém se Jay Delver pokusí zachránit svět. Všechny písně skupina nahrála s producentem Amákem Goldenem v pražském studiu Golden Hive.

Hudba Jay Delver vychází z organického zvuku 70. – 90. let, který kapela nechává volně
prolínat s moderní popovou líbivostí, funkovou rytmikou, rockovou úderností i spontánní improvizací. Bez ohledu na trendy tak pojí minulost s přítomností dle svého vlastního receptu.

Přestože se pohybují převážně na domácí scéně (Groove Brno, United Islands of Prague, Hradecký Slunovrat, Beseda u Bigbítu, Freedom Fest), posluchači se shodují, že Jay Delver mají světový zvuk. Na tom má podíl jak živelná a sebevědomá prezentace kapely na podiu, tak Urbánkův nezaměnitelný hlasový projev, rozsah a precizní angličtina, které v Česku těžko najdou konkurenci.

Ani hraní v zahraničí jim však není cizí. Kromě online koncertu pro Paříž během pandemie COVID svojí hudbou rozproudili energii např. v bratislavském Véčku nebo na srbském Nisville Jazz Festivalu. V březnu 2022 se naživo představili zahraničnímu i českému publiku dvojitým vystoupením pro Paris-Prague Jazz Club v Paříži. První z těchto vystoupení věnovali těm, kteří přispěli v aukci na podporu Ukrajiny a jejího obyvatelstva v době válečného konfliktu. Druhé vystoupení byl slíbený koncert, který společně s rezidencí v Paříži vyhráli v soutěži Jazzfruit.

V roce 2022 pomohl Urbánek vybrané písně kapely přepracovat do big bandové podoby pro B-Side Band, se kterým spolu s částí kapely hostuje.

LINE-UP

kontakty

pořadatel festivalu / festival organizer

Obec Dolní Lhota
Poštovní 250
747 66 Dolní Lhota
IČ: 00535133

info@dolnolhotskybuben.cz

infolinka - vstupenky / tickets helpline

Po – Ne 9-22 hod.
Tel.: +420 461 049 232

produkce / production

Alex Lasak
info@dolnolhotskybuben.cz

Kamila Ehrenbergerová
info@dolnolhotskybuben.cz

DRAMATURGIE, SPONZOŘI / dramaturgy, sponsors

Vladislav Koval
info@dolnolhotskybuben.cz

stánkový prodej / stall sale

info@dolnolhotskybuben.cz